بورس تحصیلی ترکیه ثبت نام آغاز شد

Russian.l4all.ir-1

هزینه های سنگین تحصیل در دانشگاه ها و مخصوصا دانشگاه های خارج از کشور، یکی از موانع ادامه تحصیل دانشجویان است.در این قسمت توضیحاتی در مورد بورسیه تحصیلی از دانشگاههای ترکیه داده شده است..شما نیز می توانید از این بورس استفاده کنید. در صورت پذیرفته شدن شما در بورس، تحصیل رایگان و خوابگاه و بیمه درمانی و حقوق ماهیانه به شما تعلق می گیرد. همچنین تحصیل در کشوردر حال پیشرفتی همچون ترکیه، شما را با تجربه های جدید فراوانی روبرو می کند و با زبان، فرهنگ و کشورِ جدیدِ دیگری نیز آشنا خواهید شد. اگر قصد ادامه تحصیل دارید از الان میتوانید برای اخذ بورسیه اقدام نمائید. مزایا و امکانات بورس تحصیلی ترکیه:
۱-کمک هزینه تحصیلی ماهیانه: نسبت به مقطع تحصیلی، کمک هزینه پرداختی ماهیانه به این شکل می باشد که:

– لیسانس تقریبا 200 دلار ماهیانه
– فوق لیسانس تقریبا 300 دلار ماهیانه
– دکترا تقریبا 400 دلار آمریکا
– پژوهشی تقریبا 1000 دلار ماهیانه ۲-خوابگاه: کلیه دانشجویانی که موفق به اخذ بورس تحصیلی از ترکیه می شوند، می توانند در صورت تمایل از خوابگاه های دولتی به صورت رایگان استفاده کنند. ۳-شهریه دانشگاه: دانشجویانی که موفق به اخذ بورس تحصیلی ترکیه می شوند، هزینه های آموزشی آن ها در دانشگاه رایگان خواهد بود. ۴-بیمه درمانی: کلیه دانشجویان مورد پذیرش بورس تحصیلی ترکیه، بیمه ی درمانی رایگان می شوند. ۵-آموزش زبان ترکی استانبولی : دانشجویانی که موفق به اخذ بورس تحصیلی ترکیه شده و مدرک زبان ترکی ندارند به صورت رایگان یکسال دوره زبان ترکی را میگذرانند. ۶-کمک هزینه مسافرت: دانشجویانی که موفق به اخذ بورس تحصیلی ترکیه شده اند، از کمک هزینه ی مسافرت ورودی به ترکیه (برای ثبت نام) و ترک ترکیه بعد از فارغ التحصیلی نیز برخوردار خواهند بود. شرایط لازم جهت اقدام به دریافت بورس تحصیلی از ترکیه ۱-داوطلبی که برای اخذ بورس تحصیلی ترکیه در یک مقطع تحصیلی اقدام می نماید، باید یک مقطع قبل آن را گذرانده باشد، یا این که تا آخر این سال تحصیلی به اتمام برساند.
مثال: داوطلبی که برای فوق لیسانس می خواهد اقدام کند، باید مقطع لیسانس خود را یا به اتمام رسانده باشد و یا این که تا آخر این سال تحصیلی به اتمام برساند. ۲-شرایط سنی: – متقاضیان بورسیه در مقطع فوق دیپلم و کارشناسی متولدین ۱۱ دی 1374به بعد.
– متقاضیان بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد متولدین ۱۱ دی 1365 به بعد
-متقاضیان بورسیه در مقطع دکتری متولدین ۱۱ دی 1360 به بعد ۳-شرائط حداقل معدل: از آن جایی که برنامه اعطای بورس تحصیلی ترکیه بر اساس سابقه تحصیلی داوطلب و میزان موفقیت آن طراحی شده است، معیارهای انتخاب دانشجو طبق شرایط زیر خواهد بود:

– معدل مورد قبول برای مقطع لیسانس ۱۴ می باشد.
– معدل مورد قبول برای مقطع فوق لیسانس ۱۵ می باشد.
– معدل مورد قبول برای داوطلبان رشته های پزشکی ۱۸ می باشد. مدارک لازم : – مدرک فارغ التحصیلی.
– کارت شناسایی معتبر از قبیل کارت ملی یا پاسپورت.
– ریز نمرات. در صورت اتمام تا آخر این سال تحصیلی، ریز نمرات دروسی را که تاکنون پاس کرده است.
– (در صورت وجود) برگه قبولی در کنکور
– (در صورت وجود) مدرک قبولی در امتحانات بین المللی مثل :GRE-GMAT-TOFEL-IELTS
– توصیه نامه از حداقل دو تن از اساتید.(برای مقاطع ارشد و دکتری)
– یک عدد عکس ۶x۴اسکن شده.
توجه: مدارک فوق در اقدام اولیه نیاز به ترجمه نداشته و اصل آن اسکن شده و ارسال میشود. فرایند ارزیانی مدارک جهت قبولی در اخذ بورس تحصیلی ترکیه : کلیه درخواست هایی که در این راستا ارسال می گردد، در دو مرحله مورد بررسی قرار می گیرند: ۱- سابقه تحصیلی داوطلب
۲- مصاحبه حضوری


در خصوص تکمیل فرم مربوطه،

فرایند ثبت نام تا اخذ بورس

و غیره

راهنمای شما خواهیم بود...


رسول داغسر     09146140978

یکشنبه 3 بهمن 1395